Dijakinje ptujske ekonomske šole na priložnostnem sprejemu

Ptujska županja Nuška Gajšek je danes v Mestni hiši na Ptuju s sprejemom čestitala dijakinjam Ekonomske šole Ptuj ob uspehih na različnih tekmovanjih, s katerimi skrbijo tudi za promocijo najstarejšega slovenskega mesta.

Ptujska županja čestitala uspešnim dijakinjam; foto: Langerholc
Dekleta iz dijaškega podjetja Endepeni so na Mednarodnem sejmu učnih podjetij v Celju osvojila 1. mesto na državni ravni v kategoriji sejemski nastop ter 3. mesto na mednarodni ravni izmed 55 učnih podjetij iz 6 držav.
Utrinek z današnjega sprejema v Mestni hiši; foto: Langerholc

Postale so tudi državne prvakinje na 10. državnem tekmovanju iz aranžerstva, ki je potekalo v okviru sejma Florain se uvrstile na SloSkills 2020. Meri Potočnik osvojila naslov državne prvakinje, Lana Kostanjevec 3. mesto in Danijela Vinko 4. mesto. V šoli se nadejajo uvrstitve na Euroskills, ki bo v avstrijskem Gradcu.

Na festivalu Več znanja za več turizma, ki je potekal v okviru sejma Alpe Adria, je šest dijakinj iz učnega podjetja Ptujske ikone uspešno promoviralo Ptuj ob letošnji 1950-letnici prve pisne omembe mesta.