Po letih zamud končno premik: nadzidava Zdravstvenega doma Ptuj naj bi se začela letos

Po večletnih zapletih se projekt nadzidave Zdravstveni dom Ptuj vendarle premika naprej. Po zadnjih informacijah naj bi se gradnja začela še letos, če bodo v prihodnjih mesecih pridobili vsa potrebna soglasja in gradbeno dovoljenje.

Projekt, ki je bil načrtovan že leta 2021, se je večkrat zamaknil predvsem zaradi zahtevnega postopka pridobivanja soglasij, saj se objekt nahaja na območju spomeniškega varstva. Ključno je bilo soglasje Zavoda za varstvo kulturne dediščine, ki je dolgo predstavljalo glavno oviro.

Več prostora za ambulante in paciente

Nadzidava A-trakta bo prinesla dodatne prostore za širitev zdravstvenih dejavnosti, med drugim:
– patronažne službe,
– splošnih ambulant,
– specialističnih dejavnosti.

Po zaključku projekta bodo te dejavnosti preseljene v nove, sodobnejše prostore v zgornjem nadstropju. To bo omogočilo tudi boljše pogoje za laboratorij in druge podporne storitve, ki trenutno delujejo v omejenih kapacitetah.

Največja investicija v ustanovi

Gre za največjo investicijo v zgodovini zdravstvenega doma. Financiranje bo večinoma zagotovila država prek ministrstva za zdravje, del sredstev pa bosta prispevala še zdravstveni dom in Mestna občina Ptuj.

Vodstvo zavoda poudarja, da so večino odprtih vprašanj že rešili, gradbeno dovoljenje pa pričakujejo najpozneje do jeseni. Če ne bo novih zapletov, bi se dela lahko začela še letos.