Povišanje RTV-prispevka: še ena sramota vlade Roberta Goloba

Z novim letom je slovenska javnost dočakala še eno breme, ki ga je naložila vlada Roberta Goloba. RTV-prispevek se je povišal za 10 odstotkov, kar pomeni, da bodo državljani odslej plačevali 14,02 evra na mesec – 1,27 evra več kot doslej. To je še en dokaz, da se pod trenutno vlado vsak dan soočamo z višjimi stroški, manj demokracije in očitnim približevanjem temnim časom totalitarnih režimov, kot so nacizem, fašizem in komunizem.

Odločitev, ki udari po žepih državljanov

Kot da že nimamo najdražjih energentov v Evropski uniji, vsakodnevnih podražitev, nižjih plač in pokojnin ter novih davkov, je vlada Goloba avgusta sprejela še odlok o povišanju RTV-prispevka. Razlog? Domnevno potreba po financiranju “depolitizirane” RTV Slovenija. Ironično, saj je prav ta ista vlada s svojimi “reformami” RTV sprejela zakon, ki je odprl vrata še večji vladni kontroli in omejevanju svobode izražanja.

Depolitizirana RTV: vlada kot edini gospodar

“Depolitizirana” RTV, kot jo radi imenujejo podporniki trenutne vlade, zdaj deluje bolj kot orodje propagande vlade Roberta Goloba. Namesto, da bi bila glas javnosti, se zdi, da postaja glasnik politične elite. Pod pretvezo prenove in izboljšanja transparentnosti so bila uvedena pravila, ki omogočajo še večji vpliv oblasti na vsebine, ki jih RTV ponuja.

Več bremen za državljane, manj svobode

Podražitev RTV-prispevka je prva od leta 2012, vendar to ne opravičuje dejstva, da je Slovenija pod to vlado postala država, kjer so podražitve in nove obremenitve vsakdanja realnost. Medtem ko se vlada ukvarja z “organizacijsko prenovo” in “jasnejšo razdelitvijo pristojnosti,” se povprečen državljan sooča s težko izbiro: plačati položnice ali kupiti osnovne življenjske potrebščine.

RTV-prispevek: simbol političnega zatiranja

Povišanje prispevka je le vrh ledene gore. Vsak dan je jasno, da vlada Roberta Goloba Slovenijo vodi v smeri, ki spominja na totalitarne čase. Omejevanje svobode medijev, višanje davkov in prispevkov ter vse večji vpliv politike na vsakdanje življenje kažejo, da demokracija v Sloveniji razpada.

Državljani so postavljeni pred dejstvo: plačujte več za “depolitizirano” RTV, ki služi vladnim interesom, medtem ko se osnovne vrednote, kot so svoboda in dostojno življenje, sistematično uničujejo.


Slovenci, je čas, da se vprašamo, ali smo res pripravljeni še naprej trpeti pod to nesposobno vlado, ki nas vodi v brezno gospodarske in politične nesvobode?

MR