Je koalicija s predlogom zakona o prepovedi totalitarnih simbolov res nepristranska?

Andrej Kosi, poslanec SDS iz Spodnjega Podravja, razkriva kruto realnost, ki jo vladajoči poskušajo prikriti.

Poslanec SDS Andrej Kosi je med razpravo o predlogu zakona, ki prepoveduje fašistične in nacistične simbole, ostro kritiziral vladajočo koalicijo zaradi ideološke pristranskosti in zanemarjanja zgodovinskih resnic. Po njegovih besedah se zakon osredotoča le na nekatere totalitarne ideologije, pri tem pa zanemarja komunizem, ki je v preteklosti v Sloveniji povzročil ogromno trpljenja.

 

Kosi je spomnil na povojne poboje in zločine komunističnega režima, ki so zaznamovali slovensko zgodovino. Opozoril je na dvojna merila koalicije, ki po njegovem mnenju obsoja le določene totalitarizme, medtem ko druge, kot je komunizem, prezira.

»Dejstvo je, da je pod komunizmom umrlo več Slovencev kot pod nacizmom in fašizmom, a to vam ni pomembno,« je dejal.

Kritičen je bil tudi do simbolike in dogodkov, ki poveličujejo komunistično ideologijo. Izpostavil je primere, ko otroci sodelujejo v prireditvah z orožjem v rokah, oblečeni v partizanske uniforme, kar po njegovem mnenju pošilja napačno sporočilo. Po drugi strani pa se koalicija po Kosejevih besedah ukvarja z nepomembnimi temami, kot je na primer razprava o martinovanju v šolah, medtem ko spregleda pomembne zgodovinske lekcije.

Poslanec DZ RS, Andrej Kosi

V SDS so predlagali dopolnitev zakona, ki bi v enaki meri obsodil in prepovedal vse totalitarne ideologije, vključno s komunizmom. Poleg tega so poslanci opozorili na nedavne pozive k nasilju, ki so bili usmerjeni proti Janezu Janši in SDS, ter jih označili za nedopustne.

»Če želite prepovedati ideologije sovraštva, začnite pri sebi,« je poudaril Kosi.

SDS meni, da je koalicija s predlogom zakona pokazala, da ne zna reševati ključnih izzivov, s katerimi se sooča Slovenija, kot so gospodarska kriza in zdravstvena reforma. Namesto tega se zateka k ideološkim temam, ki le preusmerjajo pozornost z realnih problemov. V stranki so prepričani, da bi moral zakon obsoditi vse totalitarizme enakovredno, brez selektivne obravnave.

 

MR