Ali komunizem in radikalno leve težnje ogrožajo svobodno življenje v Sloveniji?

Poslanca SDS, Andreja Kosija upravičeno skrbi za varnost v Sloveniji. Vir: posnetek zaslona

Poslanec SDS iz Spodnjega Podravja, Andrej Kosi, je izrazil skrb nad nedavnimi izjavami in dogodki, ki po njegovem mnenju ogrožajo svobodno izražanje in življenje v Sloveniji. Po Kosijevih besedah se pojavlja nevarnost komunizma, ki ga označuje kot totalitarni sistem, enakovreden nacizmu in fašizmu, in ob tem opozarja na zgodovinske posledice komunizma v Sloveniji.

 

Kosi je poudaril, da so, poleg osvobodilne vloge, partizani po drugi svetovni vojni po njegovih besedah odgovorni tudi za smrt številnih Slovencev. Opozoril je, da je prav zaradi povojnih pobojev, izvedenih pod komunizmom, umrlo več Slovencev, kot je bilo slovenskih žrtev fašizma in nacizma v času vojne.

Poslanec je kot zaskrbljujoče označil tudi sovražne napise, ki so se pojavili v javnosti, kot denimo “Ubij Janšo,” in dejal, da je tovrstna retorika nesprejemljiva in ogroža temeljne vrednote slovenske družbe. Kosijeva izjava izraža prepričanje, da moramo kot družba dosledno zavračati vse oblike totalitarizmov, ki omejujejo svobodo posameznika, ter ohranjati vrednote svobodnega in demokratičnega življenja.

Kosi je pozval k jasnemu in odločnemu obsojanju vseh totalitarnih sistemov, vključno s komunizmom, ter k vzpostavitvi enotne, neodvisne zgodovinske ocene vseh zločinov, da bi se preprečilo ponavljanje zgodovinskih napak in ohranilo svobodno slovensko družbo.

Med drugim je opozoril na zaskrbljujoče totalitarne težnje v Sloveniji, ki se po njegovih besedah manifestirajo v ideološko vodenih politikah trenutne vlade, še posebej pod vplivom stranke Levica. Po Kosijevem mnenju so izjave podpredsednice Državnega zbora Nataše Sukič še en jasen prikaz teh nevarnih usmeritev, saj je Sukičeva javno pozvala k omejevanju medijev, ki ji niso po godu, in izpostavila Nova24TV kot glavno tarčo, ki jo označuje kot “breivikovsko.”

Kosi opozarja, da ti pozivi k cenzuri in prepovedi medijev spominjajo na represivne prakse iz obdobij nacional-socializma in komunizma ter predstavljajo resno grožnjo demokraciji in svobodi govora v Sloveniji. Poslanec meni, da so tovrstni pristopi najresnejša grožnja slovenski demokraciji v zgodovini države in da je nujno potrebno braniti osnovne svoboščine in preprečiti radikalno ideološko vodenje, ki želi uveljaviti totalitarne pristope.

MR